Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
İTO, 100 milyon TL`yi yatırdı

     
 

İstanbul Ticaret Odası Nefes Kredisi kapsamında kamuoyuna taahhüt ettiği 100 milyon TL’lik kaynağın tamamını öngörülenden önce anlaşmalı 6 bankaya aktardı.

 
 

 

 

İstanbul Ticaret Odası'ndan (İTO) yapılan açıklamaya göre, İTO, Nefes Kredisi kapsamında  kamuoyuna taahhüt ettiği 100 milyon TL’lik kaynağın tamamını öngörülenden önce  anlaşmalı 6 bankaya aktardı.  

İTO’nun aktardığı bu kaynak sayesinde ilk bir ayda İstanbul’daki  KOBİ’ler 6 ay ana para ödemesiz, 18 ay vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizle 1,1  milyar TL'lik kredi kullandı.  

Açıklamada görüşlerine yer verilen İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib  Avdagiç, iş dünyasının yeni yatırımları için krediye temel oluşturmak üzere söz  verdikleri nakit parayı finans sistemine erken aktardıklarını belirterek,  “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız tarafından TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes  Kredisi’ne bilhassa işletme sermayesi ve yatırım noktasında büyük bir ihtiyaç  vardı. İTO olarak biz de bu talebe süratle cevap vererek en büyük desteği  sağladık. 1,5 milyar liralık Nefes Kredisi desteği öngörmüştük. Kredinin KOBİ  sahiplerine süratle kullandırılması için öncülük etmek istedik ve son 4 milyon  TL’yi de bugün ödeyerek, 100 milyon TL’lik nakit destek sözümüzü erken yerine  getirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

07.05.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)