Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
15 bin konut için ilk adım atıldı

     
 

Emlak Konut, Arnavutköy'deki 3.64 milyon metrekarelik arsanın yarısını 312.5 milyon liraya THY'ye sattı. Daha önce Erdoğan'ın açıkladığı üzere yaklaşık 15 bin konut yapılması planlanıyor.
 
 

 

 

Emlak Konut GYO, İstanbul'un Arnavutköy ilçesindeki arsasını yüzde 50'sini 312.5 milyon lira + KDV bedelle THY Havaalanı Gayrimenkul'e satmak için protokol imzaladığını duyurdu.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamaya göre, iki şirketin arsa üzerinde etaplar halinde geliştireceği projelerden elde edilecek "net kazanç", Emlak Konut ve THY Havaalanı Gayrimenkul arasında yüzde 50-50 paylaşılacak.

Açıklamaya göre, Arnavutköy ilçesi Dursunköy mahallesindeki arsa 3.64 milyon metrekare büyüklüğünde.

Emlak Konut'un 5 yıl önce Yıldız Holding'den satın aldığı arazi Kanal İstanbul güzergâhında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada havalimanı personeli için büyük bir konut projesi planladığını söylemiş ve “3. havalimanına yakın bir yere personel için 10 bin konut yapıyoruz” demişti.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

29.05.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)