Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
"İndirim kampanyası" uyarısı

     
 

Tüketicileri indirim kampanyaları konusunda uyaran Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "İndirim kampanyaları başlamadan önce ürünlerin fiyatları şişirilip indirim zamanlarında yine kendi fiyatında satılıyor. Bu hareket hem tüketicinin güvenini zedeliyor hem de ekonomiye zarar veriyor." dedi.

 
 

 

 

Palandöken, yazılı açıklamasında, büyük indirim kampanyalarında tüketiciyi tuzağa düşüren uygulamaların ortaya çıktığını savundu.

Ekonomiye zarar veriyor

Tuzak indirimlerle insanların yanıltılabileceğine dikkati çeken Palandöken, "Kampanya başlamadan önce ürünlerin fiyatları şişirilip indirim zamanlarında yine kendi fiyatında satılıyor. Bu hareket hem tüketicinin güvenini zedeliyor hem de ekonomiye zarar veriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Rakam oyunları

Palandöken, son yıllarda mevzuattaki boşluk nedeniyle "indirim sezonu" diye bir sezon kalmadığını ileri sürerek, artık bütün sezonların indirim sezonu olduğunu, asıl indirim yapılması gereken dönemde de tüketicilerin yanıltıldığını iddia etti.

Rakam oyunlarıyla tüketicilerin yanıltıldığını savunan Palandöken, şunları kaydetti:

"İndirim oranlarının tüketicide yanlış algıya neden olabilecek şekilde yazılması Perakende Kanunu çerçevesinde çıkarılacak yönetmelikle yasaklanmalı. Halkımız da bu tür yanlış algıya neden olacak tuzaklara itibar etmemeli ve gerekli tepkiyi göstermeli. Aynı şekilde indirim dönemleri belirli bir tarihte başlayıp bitirilmeli. Daha sezon başında indirimli fiyat etiketlerinin kullanılması yasaklanmalı.''

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

21.06.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)