Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
Mart ayında 25 kadın öldürüldü

     
 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nın raporuna göre, Mart ayında 25 kadın öldürüldü. Kadınların yüzde 40'ı ateşli silahla öldürülürken, yüzde 32'sinin çocuğu vardı. 

 
 

 

 

Slide 8 Kadın cinayetleri bitmek bilmiyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün de kutlandığı Mart ayında 25 kadın katledildi. Çocuk istismarı ve cinsel şiddet vakaları ise oldukça fazlaydı.

8 Mart sonrası ilk defa Türkiye Kadın Meclisi toplandı.Ülkenin dört bir yanında kadına ve çocuğa yönelik şiddeti sonlandırmak için çalışmalar yürüten kadınlar 11 Mart'ta İstanbul'da bir araya geldi ve çözüm önerilerini, eşit söz hakkıyla, özgürce konuşup tartışarak rotasını tüm kadınlar birlikte belirledi.

Bu ay kadın cinayeti vakasında yaşanan düşüşe rağmen Mart ayında şüpheli ölümler ve faili meçhul cinayetler arttı. Bu ay içerisinde 25 kadın cinayetinin 11'i şüpheliydi. İstanbul'da hocasının odasında bayılıp hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Alara Karademir vefatı, şüpheli ölümlerden birisiydi.

Bu ay Ankara'da İlknur Çelik, cezaevinden izinli çıkıp yanına gelen ve evli olduğu Feyzi Çelik tarafından kesici aletle 4 yaşındaki kızlarının gözü önünde öldürüldü. Bu ay içerisinden kadın cinayetinin en çok işlendiği iller: İstanbul'da 6, Antalya'da 3, Ankara'da 2.

2 kadın yaşam mücadelesinde

Antalya'da iş görüşmesine giden Ayşe A., boşandığı İrfan A. tarafından eve döndüğünde kesici aletle ağır yaralandı. Ayşe A, kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Bursa'da 5 aylık hamile olan Merve P., boşandığı Hüseyin P. tarafından ateşli silahla vuruldu. Durumu ağır olan Merve, yaşam mücadelesi veriyor.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

04.04.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)