Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
Yeni bir parti mi geliyor?

     
 

“Sine-i Millet Platformu”nun yayımladığı bildiri yeni bir siyasi partinin habercisi mi? Bildiride imzası olan Odatv yazarı Nihat Genç açıkladı.

 
 

 

 

Dün sosyal medya hesaplarından “Sine-i Millet Platformu” adıyla bir bildiri yayımlandı. Ahmet Yavuz, Arslan Bulut, Birgül Ayman Güler, Dilek Akagün, Mustafa Önsel, Nihat Genç imzalı bildiride, Türkiye’nin iç ve dış siyasetteki kötü gidişine dikkat çekildi ve “Bir savunma hattı oluşturmak için erdemli, bölüşümcü ve eşitlikçi bir hareket olarak yola çıkıyoruz” ifadeleri kullanıldı.  

Dün “Sine-i Millet Platformu” adıyla yayımlanan bildiri şöyle:

https://odatv.com/images/resimler/bildiri(6).jpg

 

İçerisinde emekli general, yazar ve siyasetçilerin bulunduğu “Sine-i Millet Platformu” adıyla yayımlanan bildiri, “yeni bir parti mi geliyor” sorularına neden oldu. Bu soruyu bildiride imzası bulunan Odatv yazarı Nihat Genç’e sorduk.  

Yazar Nihat Genç’in verdiği yanıt şöyle:  

“Bu bir siyasi bildiridir, daha geniş bir metin birkaç ay içinde hazırlanıyor, daha geniş katılım listesi de peyderpey yayınlanacak. Vatana ve insan aklına karşı bağışlanamayacak büyük günahlar işleniyor, insan çaresiz kalabilir ama aydınlar asla. Bir saatten sonra insan dünyada bulunduğu yeri bir daha gözden geçirmek ihtiyacı istiyor.  

Bu yer konum belirlemek çok güçlü bir istek. Mutlaka yapılmalı deyip yola çıktık. Partiler etrafında bir illüzyon balonu uçuruluyor. Kitleler ya lider ya da ideolojik kutularına kilitlenmiş durumda. Bu siyasi kabus büyüdükçe zihinler kapanıyor.  

Gücümüzce açalım dedik. Din ve milliyetçilik hamaset batağına düşüp iktidar uğruna fanatikleştikçe ülkemiz sömürgecilere daha kolay yem oluyor. Baş edilmesi zor kabuslar içindeyiz. Hain işgalden hukuk ve devlet adına ders çıkartmak yerine sömürge tiyatrosuna kaldığımız yerden devam ediyoruz.   

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

11.01.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)