Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
Youtube paralı oluyor

     
 

Youtube'dan televizyonlara büyük darbe... 100 bin kişinin üyesi olduğu Youtube kanalları isterse paralı olabilecek. Kanalı takip etmek isteyenler ayda 4.99 dolar ödeyecek. Youtube'un yeni gelir modeli medya sektöründe heyecan yarattı.

 
 

 

 

Geleneksel medya her geçen gün başta güven problemi olmak üzere pek çok sorun ile uğraşırken Youtube’dan televizyonların geleceğini bitirebilecek bir adım geliyor.

Youtube’un şirket sayfasından yaptığı duyuruya göre; İlk olarak ABD’de başlattığı uygulamaya göre 100 binin üzerinde abonesi olan kanalların paralı sisteme çevrilmesinin önünü açtı. Kanalı takip etmek isteyen ayda 4.99 dolar ödeyecek.

Youtube geleneksel televizyonculuğa büyük darbe indirebilecek bir adım atıyor. 100 binden fazla abonesi olan kanallar artık isterlerse kanallarını abonelik sistemine çevirebilecekler.

İlk olarak ABD'de devreye alınacak uygulama ile 100 binden fazla abonesi olan kanalları izlemek isteyenler ayda 4.99 dolar ödeyecek. Uygulama pilot bölge olarak ABD'de başladı.

Youtube sisteme ‘kanal üyeliği' adını veriyor. Hali hazırda sponsorlu olan bazı kanalları izlemek için bazı kullanıcılar ücret ödüyor.

Öte yandan Youtube 10 bin üyeden fazla kişinin bulunduğu kanalların kendi sitelerinde ürünlerini satmalarına izin verecek.

Kanal sahipleri şapkadan, tişörte anahtarlıktan bardağa kadar kendi isimlerine ait pek çok ürünü satabilecekler.  

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

25.06.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)